קולגן – החלבון שמאפשר את מיצוק עור הפנים

העור שלנו משתנה לאורך השנים ובפרט כשאנחנו הופכים למבוגרים. בפרט אפשר להבחין ברפיון של רקמות עור בפנים, תופעה שמובילה למראה נפול וחסר חיוניות. אחת הסיבות העיקריות לכך היא שהגוף מייצר באופן טבעי כמויות הולכות ופוחתות של קולגן. מהו קולגן, למה הוא כל כך חשוב ואיך אפשר להעלות את הכמות שלו? מיד כל התשובות.

החלבון הנפוץ ביותר בעור הפנים

קולגן הוא חלבון, וליתר דיוק החלבון השכיח ביותר בגוף שלנו (וגם של בעלי חיים רבים). כ-6% ממשקל הגוף מגיעים מחלבון זה, ובפנים הנוכחות של הקולגן בולטת במיוחד – הוא מהווה 80% מכלל החלבונים שמרכיבים את רקמות העור בפנים.

קולגן מיוצר כאמור ע"י הגוף באופן טבעי אבל בכמות נמוכה יותר החל מסביבות גיל 30. למעשה ישנם כ-20 סוגי קולגן, והנפוץ ביותר הוא זה שנמצא ברקמות החיבור – רצועות, עצמות, גידים וגם העור. לכל אלה מעניק הקולגן חוזק וגמישות. כשהכמות שלו פוחתת, העור הופך לפחות חלק ופחות גמיש וגם מתחיל לצנוח, ולכן מיצוק עור הפנים נפגע.

איך משפיע ויטמין C על ייצור הקולגן בגוף?

ויטמין C, שכידוע תורם רבות לחיזוק מערכת החיסון, מהווה מרכיב הכרחי גם בתהליך הביוכימי שבונה קולגן בגוף ובפנים. בהתאם לאכילת מאכלים עשירים בוויטמין זה – פלפלים אדומים וגם צהובים, עגבניות טריות, ברוקולי, פירות הדר למיניהם כולל תותים, מנגו, מלון, אננס – יש השפעה חיובית על מאזן הקולגן בגוף. בזכות עובדה זו תזונה נכונה עשויה לעודד את מיצוק עור הפנים.

תכשירי טיפוח שמכילים קולגן

מיצוק עור הפנים הוא משימה מאתגרת אבל בהחלט לא בלתי אפשרית גם בלי הזרקות וניתוחים. כשנעזרים בתכשירים איכותיים ובפרט כאלה שיש בהם קולגן אפשר לראות תוצאות לאחר זמן קצר יחסית, ואם מקפידים על שגרת טיפוח שכולל קרם פנים שמכיל את החלבון החיוני המראה המחמיא יישמר בכל גיל. המלצה נוספת היא לבחור בקרם שיש בו לצד הקולגן – שמגביר את מוצקות העור, מעניק לו גמישות מחודשת ומטשטש קמטים – עוד מרכיבים מועילים כגון חומצה היאלורונית שסופחת מים ושומרת על רמת לחות רצויה, ויטמין C שכאמור מעודד את ייצור הקולגן בגוף, ויטמין E שמאט תהליכי הזדקנות ועוד.

התחילי שיחה עם יועצת
זקוקה לעזרה?
שיחה עם יועצת יופי של O-Tox
שלום! נוכל לעזור?
דילוג לתוכן